Concentration= 0.0197gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(19.3ml)*(1000m
ID: 769794 • Letter: C
Question
Concentration= 0.0197gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(19.3ml)*(1000ml/1L)= concentration=0.0192gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(18.1ml)*(1000ml/1L)= Concentration= 0.0212gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(11.1ml)*(1000ml/1L)= Concentration= 0.0197gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(19.3ml)*(1000ml/1L)= Concentration= 0.0192gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(18.1ml)*(1000ml/1L)= Concentration= 0.0212gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(11.1ml)*(1000ml/1L)= can you please calculate calculations answer should be in MExplanation / Answer
Concentration= 0.0197gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(19.3ml)*(1000ml/1L)= 3.58756M
concentration=0.0192gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(18.1ml)*(1000ml/1L)= 3.27911M
Concentration= 0.0212gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(11.1ml)*(1000ml/1L)= 2.22042M
Concentration= 0.0197gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(19.3ml)*(1000ml/1L)= 3.58756M
Concentration= 0.0192gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(18.1ml)*(1000ml/1L)= 3.27911M
Concentration= 0.0212gNa2CO3 (1mol/105.98g)(1molH2SO4/1molNa2CO3)(11.1ml)*(1000ml/1L)= 2.22042M
Related Questions
Hire Me For All Your Tutoring Needs
Integrity-first tutoring: clear explanations, guidance, and feedback.
Drop an Email at
drjack9650@gmail.com
drjack9650@gmail.com
Navigate
Integrity-first tutoring: explanations and feedback only — we do not complete graded work. Learn more.